SZYBKIE WYSZUKIWANIE:

 

KronikaRP -- Strona główna

Materiały prasowe »

KronikaRP – multimedialny obraz zbiorowej pamięci Polaków

Ocalić od zniszczenia i zapomnienia unikatowe materiały, gromadzić świadectwa przeszłości, łączyć oficjalne przekazy z amatorskimi zapisami ważnych wydarzeń, wielką Historię z mniejszymi historiami, tak, by stworzyć z nich wieloaspektowy i multimedialny obraz zbiorowej pamięci Polaków – oto główne cele serwisu internetowego KronikaRP.

Możliwości, jakie daje KronikaRP, sprawiają, że ów portret zbiorowości może być nie tylko wielowymiarowy - dzięki Internetowi jego tworzenie staje się łączącą pokolenia pracą zespołową.

Chcemy archiwizować wiedzę o najważniejszych dla Polski i świata wydarzeniach, tak by w synergii z użytkownikami stworzyć audiowizualny obraz pamięci Polaków. Każdy bowiem może, przysyłając własne materiały – zdjęcia, zapisy filmowe czy dokumenty audio – dopisać do KronikiRP nowy rozdział.

Użytkownik portalu będzie także potencjalnym współredaktorem: obejrzany materiał i jego opis może skomentować, a w razie potrzeby zaproponować skorygowanie i uzupełnienie o dodatkowe informacje.

W ten sposób portal, złożony z różnego rodzaju świadectw, dokumentów historycznych stanie się nowoczesną, multimedialną i interaktywną formą historycznej edukacji, atrakcyjnym sposobem nauki historii.

Niezwykle istotna jest dla nas wiarygodność rozpowszechnianych przez nas informacji - jedynie materiały zweryfikowane i uwiarygodnione będą publikowane przez KronikęRP.

Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas tutorialem, w którym pokazujemy najważniejsze cechy serwisu KronikaRP.

http://www.kronikarp.pl/reklama

KronikaRP to projekt wieloetapowy - pierwszy serwis internetowy, w którym wszystkie treści są tak szczegółowo opisane i skatalogowane. 

Celem pierwszego etapu było stworzenie bazującego na wydaniach Polskiej Kroniki Filmowej (PKF) i notacji filmowych Studia Filmowego KRONIKA z lat 1990-2010 multimedialnego portretu III RP.

Dzięki współpracy z WFDiF udostępniono w serwisie KronikaRP pierwszą partię opracowanych wydań PKF z okresu 1945-1989.

Na decyzję o udostępnieniu w serwisie KronikaRP czekają już opracowane wydania Polskiej Agencji Telegraficznej (PAT) z lat 1924-1939. 

Trwają prace nad opracowaniem zbiorów filmowych Studia Video Gdańsk z okresu 1981-1989.

KronikaRP to kolejna po Telewizji Kino Polska i projekcie KinoRP inicjatywa Grzegorza Molewskiego, realizowana we współpracy ze Studiem Filmowym KRONIKA, Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Video Studio Gdańsk i firmą Logoland.

wstecz drukuj
Polityka prywatności | Zastrzeżenie prawne Wszelkie prawa zastrzeżone © KronikaRP